Durmstrang institut za mracnu magiju
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Durmstrang institut za mracnu magiju

Molimo vas prvo se registrujte,onda odgovorite pitanja koja ce vam biti poslata na PM.Kasnije idite u dijagon aleju kupite zezalice,sove,knjige...pocnite da pohadjate casove i sve ostalo....Dobrodosli

Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kalendar Kalendar

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16 dana Ned Mar 20, 2011 8:55 am
Anketa
Dnevni Prorok
Uchionica za prvi razred... Daily_prophet br.25
hp theme



Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Uchionica za prvi razred...

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Uchionica za prvi razred... Empty Uchionica za prvi razred... Sre Sep 09, 2009 7:06 am

Lily Evans

Lily Evans

Ovde ce se odrzhavatii chasovi Istorije Durmstranga...Ja sam vasha nastavnica Lily Evans...

Za moj predmet vam je potrebno:
-Knjiga za Istoriju Dumstranga
-Pero
-Mastilo
-Sveska
Dobrodoshli...

http://harrypotter.omgforum.net

2Uchionica za prvi razred... Empty Re: Uchionica za prvi razred... Sub Sep 12, 2009 5:16 am

Lily Evans

Lily Evans

Dobar dan...Danas cemo odrzhati prvi chas iz Istorije Durmstranga...

Lokacija Durmstranga:

Durmstrang ili Durmštrang je škola magije , slična Hogvortsu. Ova škola postoji 700 godina, jer toliko je prošlo od kad je poslednji put učestvovala na Tročarobnjačkom turniru.Veruje se da se Durmštrang nalazi u severoistočnoj Evropi, severozapadnoj Rusiji ili u oblasti Baltika, mada njeno ime upućuje na germansko poreklo (veruje se da potiče od izraza Sturm und Drang, što je jedan nemački pokret u književnosti).

Škola se izgleda nalazi na dalekom severu, jer su vuneni i krzneni prsluci deo školskih uniformi, podneblje je hladno i dani su vrlo kratki. Zbog toga to ne može biti Bugarska (iako Viktor Krum, učenik Durmštranškog instituta igra kvidič za ovu zemlju), jer u Bugarskoj nije toliko studeno. Krum pominje da je školsko zemljište Durmštranga mnogo prostranije nego od Hogvortsa, i da je potrebno prelaziti rastojanja leteći na metli. To znači da se škola nalazi negde duboko u unutrašnjosti, daleko od mora, i takođe na vrlo izolovanom mestu. Svi poznati likovi iz Durmštranga imaju slovenska imena ili akcenat, što isključuje Nemačku, Dansku, Švedsku, Norvešku i Island kao lokaciju škole. Škola bi se mogla nalaziti u nekoj slovenskoj zemlji koja je bila pod germanskim uticajem.

Ako vam neshto nije jasno,mozhete doci u moju kancelariju i pitati me...

http://harrypotter.omgforum.net

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu